Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Zyrtare/ Një anglez për stolin, Gana prezanton trajnerin e ri

Gana ka prezantuar trajnerin e ri të Kombëtares. Ai është Chris Hughton, 64-vjeçari anglez me origjinë nga Irlanda.

Vitin e fundit, Hughton punoi si këshilltar në kombëtaren afrikane. Ndihmësit e tij në aventurën e re do të jenë George Boateng dhe Didi Dramani.

“Yjet e Zinj” morën pjesën në Botërorin e Katarit nën drejtimin e Otto Addo. Kombëtarja afrikane nuk ia doli të kalonte fazën e grupeve.

Houghton ka drejtuar më parë në Angli skuadrat e Newcastle, Nittingham Forest, Brighton, Norwich dhe Birmingham.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...