Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Zyrtare/ Një portugez për pankinën, Milani prezanton pasuesin e Piolit

Milani zyrtarizon trajnerin e ri. Pasuesi i Stefano Piolit në pankinën kuqezi do të jetë Paulo Fonseca.

51-vjeçari portugez i lindur në Mozambik, ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me klubin e famshëm italiane.

Kjo do të jetë aventura e dytë në Serie A për Fonsecan, i cili drejtoi Romën në vitet 2019-2021.

Lexo edhe:

Ndër të tjera, ai ka drejtuar Porton dhe Bragën – ekip me të cilin fitoi Kupën e Portugalisë.

Si edhe ukrainasit e Shakhtar Donetsk. Ku fitoi 7 trofe në total, mes tyre tri herë titullin kampion.

Dy edicionet e fundit, Fonseca i kaloi në Ligue 1 në stolin e francezëve të Lilles.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....