Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Një sllovak për mbrojtjen, Partizani prezanton afrimin e radhës

Partizani nuk ia doli të eliminojë gjeorgjianët e Saburtalos në Conference League. Rrugëtimi europian i “demave” përfundoi që në raundin e parë, ndërkohë që drejtuesit janë fokusuar te merkaton.

Sot ka ardhur zyrtarizimi i përforcimit të radhës. Klubi kryeqytetas ka njoftuar afrimin e Jozef Menich. 27-vjeçari sllovak luan si qendërmbrojtës. Ai ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me Partizanin.

Menich ka luajtur më parë në vendlindje me skuadra si Spartak Trnava, Ruzhomberok dhe Zlate Moravce. “FK Partizani me kënaqësi njofton arritjen e marrëveshjes me Jozef Menish.

Mbrojtësi sllovak bashkohet me të kuqtë pas eksperiencave në elitën e futbollit Sllovak me skuadrat e Spartak Trnava, Ruzhomberok dhe së fundmi te Zlate Moravce.

Qendërmbrojtësi 27 vjeçar do të jetë pjesë e 16-të herë kampionëve të Shqipërisë për dy sezonet e ardhshme”, lexohet në komunikatën zyrtare të klubit të kuq.

Menich është goditja e gjashtë e Partizanit në merkato. Deri tani kanë zbarkuar nën urdhrat e Dritan Mehmetit Engjëll Hoti (Mesfushor), Bruno Telushi (Mesfushor), Matei Cvetanovski (Sulmues), Bekim Rexhepi (Portier) dhe David Atanaskoski (Mbrojtës).

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...