Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Zyrtare/ Nottingham Forest firmos me mbrojtësin e Liverpool

Nottingham Forest ka firmosur për 4 vite me mbrojtësin e Liverpool, Neco Williams, për kartonin e të cilit ka paguar 16 milionë paund.

21-vjeçari e kaloi gjysmën e dytë të sezonit të fundit në huazim me fituesin e Championshipit, Fulham, ku bëri 14 paraqitje në ligë, duke shënuar dy herë dhe duke asistuar dy gola për skuadrën londineze.

Duke folur pas zyrtarizimit te Nottingham Forest, Williams u shpreh: “Jam shumë i emocionuar për t’u bashkuar me Nottingham Forest dhe për të ndihmuar këtë klub të madh të ecë përpara në Premier League. Forest është një klub me histori të jashtëzakonshme dhe City Ground është një vend shumë i veçantë që mezi pres ta përjetoj në javët e ardhshme.”

21-vjeçari luajti me Liverpool vetëm si zëvendësues i Trent Alexander-Arnold, duke numëruar vetëm 33 paraqitje në të gjitha garat që nga debutimi i ti në tetor 2019. Williams, megjithatë, pritet të luajë si titullar për Uellsin në finalet e Kupës së Botës të këtij dimri në Katar.

 

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...