Premier League

Zyrtare, Pierre-Emerick Aubameyang tek Arsenali deri në vitin 2023

Pierre-Emerick Aubameyang më në fund ka hedhur të zezën mbi të bardhë. Sulmuesi gabonez ka firmosur rinovimin e kontratës me Arsenalin, i bindur nga projekti i rindërtimit i trajnerit Mikel Arteta.

31-vjeçari ka nënshkruar deri në vitin 2023 me pagë 250 000 stërlina në javë, por shpërblimet e përfshira në kontratë mund ta çojnë atë përtej 350 000 stërlinave në javë, aq sa është paga e Mesut Ozil.

“Jam me të vërtetë i lumtur që do të qëndroj këtu. Kjo është shtëpia ime. Është një ditë e mrekullueshme. Dua të bëhem legjendë e Arsenalit dhe të lë një trashëgimi. Është koha për të punuar shumë, me siguri do të jap maksimumin tim, si gjithmonë.

Nënshkrimi për këtë klub të veçantë nuk ka qenë kurrë në dyshim. Unë besoj tek Arsenali. Ne mund të arrijmë gjëra të mëdha së bashku. Kemi diçka emocionuese këtu dhe besoj se më e mira do të vijë për Arsenalin”.

Aubameyang u bashkua me Arsenalin në janar 2018 për 56 milionë stërlina nga Borussia Dortmundi dhe ka shënuar 72 gola në 112 ndeshje.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency