Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Zyrtare/ Poloni-Shqipëri, çatia e Stadiumit “PGE Narodowy” do jetë e mbyllur

Ndeshja mes Polonisë dhe Shqipërisë në Stadiumin Kombëtar të Polonisë “PGE Narodowy” do të zhvillohet me çati të mbyllur.

Një vendim i tillë është marrë pas takimit të delegatit të UEFA-s me përfaqësuesit e Federatës Polake të Futbollit, raportojnë mediet polake. Është në përputhje me rekomandimet e inspektorit të ndërtimit, megjithëse rekomandimi i tij ishte i ndryshëm.

Lexo edhe:

Për shkak të një defekti në çatinë në Stadiumin Kombëtar të Polonisë të zbuluar para Botërorit në Katar, nuk dihej se ku do të luante kombëtarja takimin e së hënës.

Stadiumi i ka kaluar të gjitha inspektimet dhe ndeshja mund të luhet në kryeqytet. Paraditen e kësaj së hëne është marrë një vendim për çatinë në Stadiumin Kombëtar.

“Çatia në Stadiumin Kombëtar në Varshavë u mbyll zyrtarisht për ndeshjen kundër Shqipërisë. Një vendim i tillë u mor pas takimit të delegatit të UEFA-s me PZPN. Edhe operatori i Stadiumit Kombëtar rekomandoi lojën me çatinë të mbyllur!” – bën me dije federata polake.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...