IPKO Superliga

Zyrtare, Prishtina gjen pasuesin e Mirel Josës, rikthehet Bylbyl Sokoli

Tashmë është zyrtare. Trajneri i ri i Prishtinës do të jetë Bylbyl Sokoli. Klubi kryeqytetas ka zgjedhur pasuesin e Mirel Josës dhe bëhet fjalë për një emër të njohur në ambientin bardhekaltër pasi Sokoli e ka drejtuar skuadrën kryeqytetase edhe në sezonin 2014-2015 teksa në 25 ndeshje regjistroi 11 fitore 9 barazime dhe 5 humbje. Bylbyl Sokoli ka firmosur deri në fund të këtij sezoni me Prishtinën dhe objektiv do të ketë titullin kampion. Në sezonin e kaluar 60-vjeçari drejtoi dy skuadra të ndryshme fillimisht e nisi kampionatin në krye të Llapit ku u largua pas vetëm 9 ndeshjesh ndërkohë që në janar mori drejtimin e Ferizajt duke bërë mrekullinë me këtë skuadër të cilën e mori në vendet e fundit të tabelës dhe arriti të siguronte qëndrimin në elitën e futbollit kosovar pa luajtur ndeshje play-out. Bylbyl Sokoli u prezantua pasditen e kësaj të mërkure para futbollistëve në qëndrën sportive 2 korriku duke mbajtur edhe një fjalim para mediave.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency