Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Zyrtare/ Ramaj transferohet te Ajaxi, përfiton edhe Simon Simoni

Ramaj transferohet te Ajaxi
Ramaj transferohet te Ajaxi

Portieri me origjinë shqiptare i Eintracht Frankfurt, Diant Ramaj është transferuar te gjigantët holandezë të Ajaxit, ku edhe është prezantuar zyrtarisht këtë të enjte dhe ka firmosur për 5 sezone…

Gardiani 21-vjeçar i cili është rritur në Gjermani dhe ka qenë pjesë e Eintracht Frankfurt prej dy sezonesh është gati për një aventurë të re, këtë herë te klubi i mirënjohur holandez, që shquhet për promovimi ne futbollistëve të talentuar.

E nëse një shqiptar largohet, një tjetër ‘gëzon’ te Eintracht Frankfurt. Bëhet fjalë për gardianin e kombëtares shqiptare, Simon Simoni, i cili ngjit shkallët e hierarkisë, pasi tanimë do të jetë portieri i dytë i skuadrës nga Frankfurti.

Lexo edhe:

Simoni u transferua në Bundesligë në janar, duke qenë fillimisht portieri i tretë, por me largimin e Diant Ramajt, bëhet zëvendësuesi i parë i Kevin Trapp, me synimin që shumë shpejt t’i marrë edhe vendin e titullarit.

Gardiani 19-vjeçar shqiptar nuk ka debutuar ende me Eintrachtin e Frankfurtit, por sezonin që lamë pas luajti 8 ndeshje si titullar me skuadrën e dytë, që garon në ligat e ulëta gjermane.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...