Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zyrtare/ Rikthehet pas gjashtë vitesh, mesfushori shqiptar firmos me Olympiacos

Pajtim Kasami rikthehet në Greqi pas pesë vitesh. Qendërmesfushori me origjinë shqiptare, i cili numëron 12 ndeshje dhe 2 gola me kombëtaren e Zvicrës, ka firmosur me Olympiacosin.

Kjo nuk do të jetë aventura e tij e parë me rekordmenët e futbollit grek, pasi 30-vjeçari luajti në Pire edhe në vitet 2014-2016.

Një afrim me kosto zero për Olympiacosin, pasi Kasami qëndronte pa ekip prej muajit korrik, kur i dha fund aventurës me helvetët e Baselit.

Gjatë aventurës së tij të parë me ekipin grek, mesfushori fitoi dy tituj kampionë dhe një Kupë Greqie, ndërkohë që realizoi 9 gola në total në 66 ndeshje.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...