Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Zyrtare/ Riktheu ekipin në Europë, Fiorentina rinovon me trajnerin

Fiorentina ka rinovuar kontratën me trajnerin Vincenzo Italiano. 44-vjeçari sicilian ka firmosur deri në vitin 2024, me opsionin e zgjatjes së bashkëpunimit deri në vitin 2025.

Bashkë me të janë konfirmuar edhe pjesëtarët e tjerë të stafit. Agjenti i trajnerit, Fali Ramadani takoi ditën e sotme drejtuesit e klubit nga Firence, teksa bisedimet u mbyllën me sukses dhe firmën mbi kontratën e re.

Italiano mori drejtimin e Fiorentinës verën e kaluar, duke dërguar skuadrën në gjysmëfinalet e Kupës së Italisë dhe Conference League (vendi i shtatë në kampionat).

Fiorentina ka zgjedhur së bashku me trajnerin të forcojnë marrëdhëniet ekzistuese me një marrëveshje për një vit të mëtejshëm dhe me një përmirësim të kushteve ekonomike”, shkruan klubi i Serie A.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...