Serie A

Zyrtare, Roma blen Ante Coric për 6 milionë euro

Ante Coric është blerja e parë e merkatos së verës për Romën. 21-vjeçari kroat, i cili vjen nga Dinamo e Zagrebit, mëngjesin e së hënës iu nënshtrua testeve mjekësore, për të firmosur më pas një kontratë 5-vjeçare me klubin verdhekuq. Roma dhe Dinamo e Zagrebit arritën marrëveshjen për 6 milionë euro plus bonuset. Mesfushori i talentuar do të përfitojë një pagë 1.2 milionë euro në sezon. Në marrëveshjen mes klubeve ekziston edhe një klauzolë, sipas të cilës, në rast se Roma e shet futbollistin brenda vitit 2020, kroatët do të përfitojnë 10% të kartonit, por me një shifër minimale 2 milionë euro. Kontrata e nënshkruar do ta mbajë futbollistin të lidhur me kryeqytetasit deri në vitin 2023.

“Jam shumë i kënaqur që jam pjesë e Romës, një prej klubeve më të mëdha në Europë. Kam bërë gjithçka për të mbërritur këtu, po e pres me padurim për të nisur këtë aventurë dhe treguar aftësitë e mia, – deklaroi Coric pasi hodhi firmën në kontratë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency