Connect with us

Hi, what are you looking for?

MotoGP

Zyrtare, Rossi te Petronas në vitin 2021!

Lajmi qarkullonte prej kohësh por tashmë është bërë zyrtar. Valentino Rossi do të jetë pjesë e Moto Grand Prix edhe për sezonin e ardhshëm pasi ka firmosur një kontratë 1-vjeçare me Petronas, skuadër satelite e Yamahas. Doktori i cili aktualisht është 41-vjeç dhe do të garojë minimalisht në klasin mbretëror të garave me motorë deri në moshën 43-vjeçare, gjithmonë nëse nuk rinovon me Petronas pasi në kontratën e firmosur mes palëve ekziston opsioni për të rinovuar edhe me një tjetër vit në bazë të paraqitjeve që do të bëjë Rossi.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...