Futboll

Zyrtare, Rubin Hebaj firmos me Shkëndijën, është goditja e parë e kuqezinjve

Rubin Hebaj është zyrtarisht futbollist i Shkëndijës së Tetovës. Sulmuesi 22-vjeçar, i cili ishte pjesë e Teutës në Superiore, u është bashkuar kuqezinjtë duke u vënë menjëherë nën urdhrat e trajnerit Ernest Gjoka. Shkodrani ka nënshkruar me klubin tetovar kontratë me kohëzgjatje 2 vite e gjysmë, që do të thotë se do të jetë i lidhur me ngjyrat kuqezi deri në verë të vitit 2023.

I lindur më 30 korrik të vitit 1998 në Shkodër, sulmuesi kontratën e parë profesionale e firmosi në vitin 2015 me skuadrën e qytetit të tij, Vllazninë, për të kaluar dy vite më vonë (2017) në Slloveni te NK Domzale.

Në sezonin 2018/2019 sllovenët e huazuan te Partizani i Tiranës ku me 4 gola ndihmoi skuadrën të fitonte titullin e kampionit në Shqipëri, ndërsa menjëherë pas kësaj pasoi kalim nga Domzale te Vorskla në Premier Ligën e Ukrainës. Në janar të vitit të kaluar Teuta e Durrësit e ktheu në Shqipëri, teksa me klubin durrsak fitoi Kupën dhe Superkupën. Shkodrani ka luajtur rregullisht me përfaqësueset e moshave të Shqipërisë U-17, U-19 dhe U-21.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency