Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Zyrtare, Rubin Hebaj transferohet në Uzbekistan

Rubin Hebaj
Rubin Hebaj

Rubin Hebaj transferohet në Uzbekistan të skuadra e Andijan.

Lajmin e transferimit e ka bërë publik nga klubi dhe nga vetë lojtari përmes një “Insta-story”, në foton ku shfaqet me fanellën e skuadrës së tij të re. Sulmuesi shkodran ka firmosur kontratë 2-veçare me ekipin e tij të ri.

24-vjeçari u largua nga Teuta, për t’u transferuar në Uzbekistan, ku do të nisë një eksperiencë të re.

Lexo edhe:

Skuadra e re e Hebajt konkurron në Superliga e Uzbekistanit, ndërsa aktualisht renditet në vend të 13-të ose thënë ndryshe në vendin e parafundit me 19 pikë në 26 javë kampionat.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...