La Liga

Zyrtare/ Sevilla “blindon” krahun e djathtë, firmos me titullarin e Meksikës

Jesus Corona është i përzgjedhuri i Sevillas për forcimin e krahut të djathtë. Klubi andaluzian ka zyrtarizuar blerjen e 29-vjeçarit meksikan nga Porto për shumën e 3 milionë eurove.

Lojtari anësor, i cili numëron 63 ndeshje dhe 10 gola me kombëtaren e tij, ka firmosur deri në vitin 2025 me ekipin e Julian Lopeteguit, që po garon me Real Madrid për fitimin e titullit kampion.

Jesus Corona u kërkua me insistim nga Milani në merkaton e verës së kaluar, por karriera e tij do të vazhdojë në futbollin iberik, duke i dhënë fund aventurës 7-vjeçare me “Dragonjtë e Oportos”.

Quiz Cat: No Quiz found

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
3Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
4Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
5Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
6Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
7Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
8Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
9Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
10Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
11Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
12Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
13Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
14Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
15Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
16Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
17Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
18Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
19Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency