Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Zyrtare/ Sevilla shkarkon Sampaoli-n, ja kush pritet ta zëvendësojë

Jorge Sampaoli nuk është më trajner i Sevillas. Trajneri argjentinas, në mandatin e tij të dytë me andaluzianët, nuk ka mundur të përmirësojë situatën e skuadrës.

Humbja në ditën e fundit të kampionatit ndaj Getafes ishte fatale. 63-vjeçari zëvendësoi Julen Lopeteguin në tetor dhe në 31 ndeshje të luajtura ai fitoi 13, barazoi 6 dhe humbi 12.

Lexo edhe:

Ndërsa është ende në garë në Europa League, Sevilla e gjen veten vetëm dy pikë mbi zonën e rënies në La Liga.

Klubi bën të ditur se po punohet për zyrtarizimin e trajnerit të ri që ditën e sotme, në mënyrë që ai të drejtojë stërvitjen sot në orën 18:00.

Ndërsa sipas raportimeve nga Spanja, zëvendësuesi i Sampaoli-t në stolin e Sevilla-s pritet të jetë Jose Luis Mendilibar, i cili theksohet se do të zyrtarizohet në orët e ardhshme.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...