Francë

Zyrtare/ Shkarkim i çuditshëm, asnjë fjalë falënderuese për “ish”-in e Bayernit

Monaco ka shkarkuar nga detyra trajnerin Niko Kovac. Kroati mori drejtimin e ekipit nga Principata korrikun e vitit 2020 dhe e mbylli aventurën e tij pas 74 ndeshjesh.

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

Oshilacionet në rezultate dhe humbja e kontrollit të dhomave të zhveshjes, ishin faktorët që ndikuan në shkarkimin e Kovac, teksa Monaco nuk shprehu asnjë fjalë falënderimi për 50-vjeçarin në komunikatën zyrtare të publikuar në rrjetet sociale.

Skuadra i është besuar përkohësisht Ste’phane Nado, trajneri i skuadrës B të Monacos, deri në emërimin zyrtar të teknikut të ri.

Disa emra po përfliten për pasardhësin e Kovac, por në Francë shkruajnë se i preferuari i drejtuesve të Monacos është Philippe Clemente, trajneri i Club Brugge.

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency