Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Zyrtare/ Shkarkoi Paul Heckingbottom, Sheffiled i beson skuadrën një ishi

Menjëherë pas shkarkimit të Paul Heckingbottom, Sheffield United ka zyrtarizuar trajnerin e ri.

Chris Wilder rikthehet në krye të Sheffield, ndërsa më herët e ka drejtuar këtë skuadër midis 2016 dhe 2021.

Lexo edhe:

Këtë lajme ka bërë publik pronari saudit i klubit, Princi Abdullah Bin Mosaad Bin Abdulaziz Al Saud, në radio në “talkSPORT”.

Wilder zëvendëson Paul Heckingbottom, i cili në ndeshjen e fundit pësoi humbjen e rëndë kundër Burnley (5-0) të shtunën. Sheffield është në vendin e fundit në renditjen e Premier League me 5 pikë të grumbulluara në 14 ndeshje.

Wilder do të jetë në krye të Sheffield United për ndeshjen e Premier League ndaj Liverpool që luhet këtë të mërkurë.

wilder

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...