Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Zyrtare, Shkëndija ndërpret kontratën me Bilalin

Mesfushori Sabit Bilali nuk do të jetë pjesë e Shkëndijës për vazhdimësinë e këtij sezoni.

Në një postim në faqen zyrtare klubi “kuqezi” bën me dije se palët kanë ndërprerë me konsensus bashkëpunimin dhe në janar Bilali do të jetë lojtar i lirë.

“Mesfushori nuk do të jetë pjesë e kuqezinjëve në gjysmëstinorin pranveror.

KF Shkëndija konfirmon mbylljen e bashkëpunimit me Sabit Bilallin. Mesfushori ndërpret me konsesus kontratën e tij dhe del si lojtarë i lirë në merkaton e janarit.

Me këtë rast, KF Shkëndija falemenderon Bilallin për kontributin e dhënë në fanellën kuqezi, duke i uruar gjitha të mirat në të ardhmen.”-shkruhet në publikimin e Shkëndijës. Kujtojmë që Bilali u bashkua me Shkëndijën në verën e vitit 2021 nga Shkupi.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...