Kategoria Superiore

Zyrtare, Shqipërim Taipi i jep lamtumirën Skënderbeut!

Skënderbeu humbet një nga elementët më të rëndësishëm të mesfushës. Shqipërim Taipi ka vendosur të mos rinovojë kontratën që i skadonte në 30 qershor me korçarët duke u larguar zyrtarisht nga skuadra bardhekuqe. Një humbje e madhe kjo për Migen Memellin i cili gjeti te 24-vjeçari kosovar liderin e ri të mesfushës së Skënderbeut gjatë gjysmës së dytë të sezonit të kaluar. Pas 2 vitesh e gjysmë dhe 64 paraqitjesh në total në Kategorinë Superiore me korçarët në të cilat shënoi dy gola, Shqipërim Taipi ka vendosur t’i japë lamtumirën Skënderbeut dhe e ka komunikuar këtë me një postim në rrjetet sociale ku shprehet.

“Përshëndetje që nga sot nuk do jem pjesë e Skënderbeut. Falenderoj gjithë bashkëlojtarët, presidentin, tifozët dhe qytetin e Korçës qe gjatë këtyre dy viteve e gjysmë ka qenë shtëpia ime e dytë. I dëshiroj suksese ekipit te KF Skënderbeu. Me respekt Shqiprim Taipi”, shkruan mesfushori 24-vjeçar në rrjetet sociale, ndërkohë që mbetet të mësohet ku do ta vijojë karrierën.

Shqipërim Taipi përpara se të transferohej te Skënderbeu ka provuar të luajë edhe në Maqedoninë e Veriut aty ku ka mbajtur veshur fanellat e Turnovos, Shkupit dhe Shkëndijës, ndërkohë që e ardhmja e tij mund të vazhdojë të jetë në Kategorinë Superiore. Ai mund të bashkohet me vëllain e tij Gjelbërimin te Kukësi ndërkohet që nuk përjashtohet as mundësia e një kalimi të mundshëm te Partizani me trajnerin Ilir Daja që e vlerëson sëtepërmi 24-vjeçarin.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency