Kupa e Italise

Zyrtare, shtyhet edhe Napoli-Inter!

Në Itali për momentin futbolli është ndalur. Pas Juventus-Milan është shtyrë zyrtarisht edhe gjysmëfinalja e kthimit e Kupës së Italisë mes Napolit dhe Interit që ishte në program për t’u luajtur në San Paolo të entjen në mbrëmje. Ashtu si Juve-Milan edhe Napoli-Inter është shtyrë për në një tjetër datë të pacaktuar pasi rrezikshmëria nga koronavirusi është rritur dhe të luash sfida me tifozë në këto momente është si të vësh në rrezik jetën.

Ka qenë perfekti i qytetit të Napolit Marco Valentini ai që ka vendosur për shtyrjen e kësaj sfide. Fillimisht liga italiane e futbollit ka diskutuar me orë të tëra me presidentin e të kaltërve Aurelio De Laurentiis që kjo sfidë të luhej pa tifozë por numri 1 i të kaltërve nuk pranoi edhe për faktin se ishin shitur 42 mijë bileta për duelin e San Paolos ndaj Interit dhe Napoli është një nga klubet që nuk përfshin rimbursimin e tyre. Tashmë kalendari i Interit është kthyer në një rebus të vërtetë me zikaltrit që deri në fund të këtij sezoni do ta kenë thuajse të pamundur të rikuperojnë tre sfidat e shtyra gjatë 2 javëve të fundit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency