Abissnet Superiore

Zyrtare, Skënderbeu godet në merkato, firmos sulmuesi Bismark!

Ngissah Bismark është zyrtarisht sulmuesi më i ri i Skënderbeut dhe mund të konsiderohet goditja e madhe e bardhekuqëve në këtë merkato verore. 23-vjeçari i cili ishte pa kontratë ka zgjedhur pikërisht korçarët për të vazhduar karrierën me shpresën se te Skënderbeu mund të ndjekë gjurmët e Ali Sowe dhe skuadra e Migen Memellit mund t’i shërbejë si një trampolinë për të ardhmen ashtu siç ndodhi me sulmuesin nga Gambia që tashmë është pjesë e Rostov në Premier Leaguen ruse. Ka qenë vetë klubi korçar që ka zyrtarizuar afrimin e Bismark i cili ka firmosur për një sezon me opsion rinovimi edhe për një tjetër vit. Për 23-vjeçarin i cili ashtu si Sowe e Ekuban ka dalë nga akademia e Chievos, Skënderbeu mposhti konkurencën e Vllaznisë që gjithashtu interesohej për sulmuesin. Bismark pasi u zyrtarizua nga Skënderbeu, nisi edhe stërvitjen me korçarët duke u shfaqur shumë i lumtur për këtë transferim te bardhekuqtë. Sulmuesi ganez në vitet e fundit është aktivizuar në Serinë C italiane me klube si Viterbese, Imolese, Vis Pesaro e Pro Sesto dhe do të jetë një vlerë e shtuar në sulmin e skuadrës së drejtuar nga Migen Memelli.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency