Premier League

Zyrtare, Solskjaer rinovon me Man.Utd deri në vitin 2024!

Ole Gunnar Solskjaer ka nënshkruar zgjatjen  e kontratës me Manchester Unted deri në në vitin 2024, teksa ka edhe një opsion që mund ta mbajë në stolin e 20 herë kampionëve të Anglisë deri në vitin 2025, marrëveshja e shkuar përfundonte në 2022-in. Klubi ka vendosur t’i japë besim trajnerit pas vendit të dytë në edicionin e fundit  dhe finales së Europa Leagues edhe pse United nuk i’a doli ta fitonte trofeun. Trajneri norvegjez mori edhe vlerësimin e zëvendës presidentit ekzkekutiv Ed Woodward i cili deklaroi se ka besim se nëndrejtimin e Solskjaer skuadra do të rritet akoma më shumë sezon pas sezoni.

Ndërkohë që edhe vetë tekniku ishte mjaft i lumtur duke e cilësuar Manchester United si shtëpinë e tij dhe shtoi se etja për sukses është mjaft e madhe. 48- vjeçari e morri drejtimin e skuadrës në dhjetor të 2018-ës pas shkarkimit të Jose Mourihnos, fillimisht u llogarit si trajner i përkohshëm, por pas disa rezultateve pozitive klub i besoi çelsat e skuadrës. Në drejtimin e United ai ka regjistruar 71 fitore në 132 ndeshje, sigurisht lidhja e Solskjaer me klubin është e hershme pasi si futbollist ai e mbjati veshura fanellën e kuqe për 11 vite duke fituar ndër të tjera edhe 6 tituj kampion dhe 1 Uefa Champions League si protagonist kryesor në vitin 1999.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency