Serie A

Zyrtare, stadiumi i Napolit merr emrin e legjendës Maradona!

Tashmë nuk ka më dyshime. Stadiumi i qytetit të Napolit nuk do të quhet më San Paolo por Diego Armanda Maradona. Kryetari i bashkisë së Napolit njoftoi  sot lajmin, duke zyrtarizuar gjithçka që kishte paralajmëruar pak ditë më parë. Po mendoheshin disa versione të emrit si: “Stadio Comunale Diego Maradona”, ose “Arena Diego Maradona”, por në fund u vendos për emrin e plotë të legjendës. Kryebashkiaku Luigi De Magistris e njoftoi vendimin këtë mbrëmje përmes faqes së tij zyrtare në Instagram. “Ka disa ide të mrekullueshme, por në fund të ditës, vendosëm që emri të jetë: Stadio Diego Armando Maradona.”

Një lajm ky që gëzon të gjithë tifozët e Napolit pas ndarjes nga jeta të legjendës, Diego Armando Maradona vetëm pak ditë më parë. Ndërkohë që sfida mes Napolit dhe Romës e vlefshme për javën e 9-të të Serie A nisi me homazhet në nder të ish-sulmuesit argjentinas.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency