Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Zyrtare/ Still merr drejtimin e Lens, Haise kalon te një tjetër ekip francez

Me përfundimin e sezonit, Lens ka nisur përgatitjet për edicionin 2024-2025 teksa menjëherë pas largimit të Franck Haise, klubi ka zyrtarizuar trajnerin e ri.

Will Still do të marrë drejtimin e skuadrës, me 31-vjeçarin që ka firmosur një kontratë 3-vjeçare.

Lexo edhe:

Still pasi i dha lamtumirën skuadrës së Reims, mori disa oferta edhe nga Anglia, por në fund ka vendosur për të qëndruar në Francë dhe tashmë do të nisë aventurën e tij të re.

Still e nisi karrierën në vitin 2017 dhe me Reims regjistroi 65 ndeshje duke koleksionuar 25 fitore, 19 barazime dhe 21 humbje, teksa sezoni i ardhshëm do të jetë shumë i rëndësishëm për Lens pasi do të luajë në raundin kualifikues të Conference League pasi kampionatin e fundit u rendit në vendin shtatë.

Ndërkohë, ish-trajneri Franck Haise ka marrë drejtimin e Nice pas largimit të Fariolit.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...