Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Zyrtare, Stuttgart rikthen në krye të stolit një ish

Pas disa javësh, Stuttgart bëri publik emrin e trajnerit të tyre të ri.

Bëhet fjalë për Bruno Labbadia, një trajner që kishte drejtuar tashmë klubin gjerman në të kaluarën.

Labbadia ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor 2025 dhe do të fillojë punën me ekipin nga 12 dhjetori.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...