Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Zyrtare, sulmuesi shqiptar bashkohet me Udinesen

Sulmuesi shqiptar Kleis Bozhanaj është bashkuar me skuadrën e Udineses. Nga mediet italiane raportohet se 21-vjeçari ka firmosur me Udinesen kontratë një vjeçare.

Sezonin e shkuar ai ishte pjesë e Casa Pia në Portugali, ndërsa tashmë do të jetë pjesë e italianëve për një vit në formë huazimi.

Më parë shqiptari ka luajtur edhe me Spezian dhe Empolin në Itali, kështu që e njeh mirë kampionatin italian dhe bën një rikthim aty.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...