La Liga

Zyrtare, talenti japonez i Realit huazohet te Villarreali

Takefusa Kubo është lojtar i Villarreal. Japonezi, në pronësi të Real Madridit, do të luajë sezonin e ardhshëm në huazim te “Nëndetësja e Verdhë”, pasi shkëlqeu te Mallorca në vititn e parë në Europë.

I blerë saktësisht një vit më parë nga “Los Blancos”, talenti datëlindjes 2001 u dërgua menjëherë në huazim për të fituar përvojë. Sezonin e parë në La Liga e mbylli me 4 gola të shënuar dhe 5 pasime vendimtare.

Këto statistika të japonezit nuk ishin të mjaftueshme për të shpëtuar Mallorcan, por anësori sulmues gjithsesi ka fituar vëmendjen në mbarë botën. Tani, në moshën 19-vjeçare, ka shansin për të shkëlqyer me ekipin e Unai Emery. Pas një vitit, ndoshta do të jetë gati për të shkëlyer me fanellën e Realit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency