Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Tirana afron sulmuesin kosovar, sezonin e fundit luajti në Hungari (VIDEO)

Mandatory Credit: Photo by Nikola Krstic/Shutterstock (9876994as) Florent Hasani of Kosovo celebrates scoring his goal for 1-0 in 65th minute with his team mates Kosovo U21 v Republic of Ireland U21, 2018 UEFA U21 European Championships Qualifier, Mitrovica, Kosovo - 07 Sep 2018

Pas Albano Aleksit nga Teuta, Tirana ka bërë një tjetër afrim, megjithatë këtë herë lojtari i afruar vjen nga Hungaria për të luajtur për herë të parë në Shqipëri.

Florent Hasani është prezantuar ditën e sotme nga klubi “bardheblu” përmes një video të postuar në rrjetet sociale, krahas së cilës shkruhet: “Florent Hasani është lojtari më i ri që shtohet në radhët e ‘bardhebluve’. Sulmuesi pas kryerjes së analizave ka hedhur firmën që e bën pjesë të klubit kampion. 25-vjeçari do t’i bashkohet skuadrës në stërvitjen e radhës për t’u vënë menjëherë nën urdhrat e trajnerit Shehi.”

Ish-lojtari i Gyirmot, në Hungari, sezonin që sapo u mbyll luajti 1808 minuta ose thënë ndryshe 32 ndeshje dhe realizoi tre gola, ndërsa ish skuadra e tij, nuk ia doli të mbijetonte në elitën e futbollit hungarez, pasi u rendit në vendin e fundit.
Gjithashtu, Hasani ka qenë pjesë e kombëtares së Kosovës, ndërsa pjesën më të madhe të karrierës e ka zhvilluar në Hungari, ku më parë ka luajtur edhe për skuadrën e Diosgyor për katër sezone, pa harruar një aventurë të shkurtër në Israel me Hapoel Kfar Saba.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KF Tirana (@kftirana.al)

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...