Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare, Tirana firmos me ish-sulmuesin e Vllaznisë dhe Kastriotit

Kaina Nunes është zyrtarisht lojtari më i ri i Tiranës.

Klubi kryeqytetas ka njoftuar nëpërmjet rrjeteve sociale transferimin e sulmuesit brazilian, i cili më parë ka luajtur për Vllazninë, Kastriotin dhe Besën.

Lexo edhe: 

26-vjeçari shënoi 4 gola në Superiore sezonin e fundit dhe tashmë do të vendoset nën urdhërat e trajnerit Shehi dhe do të nisë punën për sfidat e para kualifikuese që Tirana do të zhvillojë në Conference League.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...