Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Zyrtare/ Tottenham shkarkon Conten, ja kush e zëvendëson

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve.

Klubi londinez sqaron se palët kanë vendosur me marrëveshje divorcin, teksa vendin e Contes do ta marrë ndihmësi i tij i parë, Cristian Stellini.

Ky i fundit do të ketë si ndihmës Ryan Mason, ndërsa presidenti i Tottenhamit, Daniel Levy bëri thirrje që skuadra të bashkohet për të dhënë maksimumin në 10 ndeshjet që kanë mbetur në kampionat.

Largimi i parakohshëm i Contes lidhet me shpërthimin e italianit pas ndeshjes me Southampton, ku akuzoi futbollistët e tij, por edhe klubin, për sjellje joprofesionale…

Lexo edhe:

  1. EURO 2024/ Poloni-Shqipëri në shifra, ja cila skuadër rezulton favorite
  2. VIDEO/ Rashica “fal” Izraelin, Kosova merr një pikë në Tel Aviv
  3. VIDEO/ Gjunjëzon amerikanin në vetëm 3 raunde, Prenga ngre lart dy tituj kampion bote
  4. Sulmuesi italian, i zhgënjyer nga Mancini: Kam shënuar gola, por kombëtarja më injoron

Conte mori drejtimin e Tottenhamit në dimrin e 2021-shit dhe firmosi kontratë të vlefshme deri në qershor të këtij viti, por rezultatet nuk ishin ato të pritshmet dhe palët kishin vendosur të mos rinovojnë.

E ardhmja e Contes pritet të jetë sërish në Serinë A, ku Juventus dhe Inter po bëjnë sondazhe për ta rikthyer.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...