Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Zyrtare/ Trajneri i PSG-së jep dorëheqjen, zëvendësohet nga i biri

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave.

Në njoftimin e klubit parizien bëhet me dije se për të siguruar vazhdimësinë e projektit sportiv të realizuar në verën e vitit 2022, i gjithë stafi teknik është mbajtur dhe do të vazhdojë misionin me ekipin e femrave.

Lexo edhe: 

Jocelyn Precheur, djali i Gerard, deri më tani në rolin e ndihmës trajnerit, është ngritur në detyrë dhe ka marrë drejtimin e ekipit të parë të femrave.

Paris Saint-Germain falënderon Gerard Precheur për investimin dhe punën e bërë gjatë 14 muajve të fundit.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....