Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Zyrtare/ U largua nga Irani, Queiroz merr drejtimin e Katarit

Iran's coach Carlos Queiroz looks on during the 2019 AFC Asian Cup semi-final football match between Iran and Japan at the Hazza Bin Zayed Stadium in Abu Dhabi on January 28, 2019. (Photo by Giuseppe CACACE / AFP) (Photo credit should read GIUSEPPE CACACE/AFP via Getty Images)

Pesë ditë pasi shpalli lamtumirën si trajner i kombëtares iraniane, Carlos Queiroz gjen një stol të ri.

Portugezi është drejtuesi i ri i Katarit. Palët kanë arritur një marrëveshje deri në vitin 2026, me synim kualifikimin në Botërorin që do të zhvillohet në Shtetet e Bashkuara, Kanada dhe Meksikë.

Për 69-vjeçarin, kjo është kombëtarja e shtatë që do të drejtojë, pas Emirateve të Bashkuara Arabe, Afrikës së Jugut, Portugalisë, Iranit (dy herë), Kolumbisë dhe Egjiptit.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...