Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Zyrtare/ UEFA përjashton klubin spanjoll nga Europa

Çështja “Osasuna” nuk ka fund!

Klubi spanjoll është përjashtuar nga kompeticionet e UEFA-s, për shkak të korrupsionit, përvetësimit dhe deklarimeve të rreme gjatë sezonit 2013-2014.

Lexo edhe: 

Klubi spanjoll e apeloi vendimin, por edhe Komiteti i Apelit pranë UEFA-s ka lënë në fuqi dënimin e skuadrës, e cila sezonin që kaloi siguroi kualifikimin në Conference League.

Por, beteja midis Osasuna-s dhe UEFA-s nuk përfundon këtu, kjo pasi klubi spanjoll është gati të apelojë në CAS, në Lozanë.

Osasuna e bëri të ditur vendimin e Komitetit të Apelit të UEFA-s në një deklaratë zyrtare:

“Komiteti i Apelit i UEFA-s vendosi sot të përjashtojë klubin Atletico Osasuna nga Conference League për sezonin 2023/2024, duke përsëritur vendimin fillestar të inspektorëve nga Komiteti i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës së UEFA-s.

Klubi Atletico Osasuna nuk pajtohet plotësisht me kriteret e UEFA-s apo hetimin e kryer dhe i vjen keq për mesazhin e gabuar që UEFA po i dërgon botës së futbollit. Ne do të vazhdojmë të përdorim të gjitha mjetet ligjore që kemi në dispozicion për të kundërshtuar UEFA-n dhe për t’i dhënë fund asaj që ne e konsiderojmë një shkelje të rëndë të të drejtave tona”.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...