Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Zyrtare/ “Unik dhe i pazëvendësueshëm”, Juventus rinovon me një titullar

Tjetër rinovim te Juventusi. Klubi italian ka arritur akordin me Juan Cuadradon për rinovimin deri në vitin 2023. Kontrata e anësorit të djathtë kolumbian përfundonte në qershor, por aventura në Torino do të vazhdojë.

Unik dhe i pazëvendësueshëm. Dhe është e mrekullueshme të jemi sërish bashkë, Panita!”, lexohet në komunikatën zyrtare të bardhezinjve.

33-vjeçari ka fituar 11 trofe me Juventusin, ka zhvilluar 262 ndeshje dhe numëron 24 gola dhe 53 asiste, nga të cilat 5 gola dhe po kaq asiste vetëm në sezonin aktual.

Max Allegri e vlerëson shumë lojtarin latin, i cili mund të bëjë çdo rol në linjën e djathtë. Një rinovim që gëzon trajnerin dhe vlerëson punë pozitive të futbollistit.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...