Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Zyrtare/ Valencia “blindon” trajnerin deri në vitin 2026

Këtë të mërkurë, Valencia njoftoi rinovimin e kontratës së trajnerit Rubén Baraja deri në qershor 2026.

“Rubén Baraja është një nga legjendat më të shquara në historinë tonë. Karriera e tij si lojtar, një periudhë në të cilën ai fitoi dy La Liga, një Kupë UEFA, një Superkupë Evropiane dhe një Kupë të Mbretit, e shënon atë si një nga idhujt tanë më të suksesshëm dhe më të shquar dhe gjatë gjithë kohës si trajner ai ka demonstruar njohuri, lidership dhe aftësi për t’u rritur së bashku me klubin”, lexohet në faqen zyrtare të klubit.

Trajneri 48-vjeçar spanjoll është në krye të skuadrës që nga shkurti i vitit 2023.

Lexo edhe: 

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...