Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Vangjel Zguro rikthehet në Superiore, firmos për një sezon me Partizanin

Vangjel Zguro është zyrtarisht lojtari më i ri i Partizanit.

Këtë lajm e bën publik klubi i “Të Kuqve” të kryeqytetit, i cili thekson se mbrojtësi ka firmosur për të qenë pjesë e Partizanit për një sezon.

Lexo edhe: 

“ZYRTARE, VANGJEL ZGURO VISHET I KUQ
FK Partizani njofton arritje e marrëveshjes me Vangjel Zguron. Mbrojtësi i majtë bashkohet me të kuqtë pas eksperiencës pozitive në Maqedoninë e Veriut ku fitoi titullin kampion me Strugën. Zguro ka nënshkruar me të kuqtë një kontratë 1-vjeçare”-njofton Partizani.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....