Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Zyrtare/ Vasil Shkurtaj rikthehet në Shqipëri, firmos me skuadrën e Kategorisë së Parë

Vasil Shkurtaj është zyrtarisht një lojtar i Flamurtarit.

Klubi “kuqezi” ka bërë me dije përmes rrjeteve sociale se sulmuesi, që më herët ka luajtur për skuadra të mëdha në Shqipëri dhe Greqi, ndër të tjera, është përforcimi i tyre i radhës.

Lexo edhe: 

“Zyrtare :

Vasil  Shkurtaj është zyrtarisht futbollist i Flamurtari Football Club.

Emri: Vasil

Mbiemri: Shkurtaj

Datëlindja: 27  Shkurt 1992

Pozicioni:  Sulmues qendre

Karriera :

2024- Flamurtari F.C

2023 – 2024 ENAD ( Qipro )

2022 – 2023 FK Laci ( Shqiperi  )

2021 – 2022 FK Kukesi ( Shqiperi )

2020 – 2021 JX Beidamen ( Kine )

2019 – 2020 FK Kukesi ( Shqiperi )

2017 – 2019 FC Luftetari  ( Shqiperi )

2016 – 2017 Aris Limassol ( Qipro )

2015 – 2016 Asteras Tripoli, AO Xanthi ( Greqi )

2014 – 2015 Niki Volou ( Greqi )

2013 – 2014 Roda JC ( Holland )

2012 – 2013 Tondela ( Portugali )

2011- 2012 Platanias ( Greqi ), Vilaverdense ( Portugali )

2010 – 2011 Panionios , Thrasyvoulos ( Greqi )

2009 – 2010 Lazio U19 ( Itali ) Olympiakos U20 ( Greqi )

2007 – 2009 Ajax U19

Mirë se vjen në familjen e madhe Kuqezi të Flamurtari F.C”-shkruhet në postimin e klubit vlonjat.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...