Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Zyrtare, Verona ndahet me trajnerin, gati prezantimi te Lazio

Tashmë ka ardhur edhe njoftimi zyrtar: Marco Baroni nuk është më trajner i Veronës. Aventura e tij ai verdheblu përfundon pas vetëm një sezoni, duke kulmuar me një sigurimin e mbijetesës në Serinë A, pavarësisht se kishtë nën urdhrat e tij një skuadër që u revolucionarizua totalisht gjatë merkatos së dimrit.

Siç është bërë e qartë prej disa ditësh, Marco Baroni po përgatitet të përjetojë një aventurë të re dhe të rëndësishme në krye të Lazios.

Trajneri italian, i cili do të zëvendësojë kroatin Igor Tudor, do të nënshkruajë një kontratë që do ta lidhë atë me klubin bardhekaltër për dy sezonet e ardhshme.

Lexo edhe:

Presidenti Claudio Lotito ka njoftuar nisjen e bashkëpunimit me Baronin në një intervistë të dhënë për “Il Messaggero”.

“Gjithçka është zgjidhur me Veronën, Baroni është trajneri i ri i Lazios.”

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...