Futboll

Zyrtare/ Vidal gjen skuadrën e re, mesfushori prezantohet në Brazil

Arturo Vidal është zyrtarisht lojtari më i ri i Flamengo-s.

35-vjeçari është prezantuar përpara shumë tifozëve brazilianë, të cilët kishin mbushur shkallët e stadiumit “Maracana”.

Vidal mbylli aventurën europiane me nënkampionët e Italisë, Inter, ndërsa në të kaluarën ka luajtur për ekipe si Juventus, Barcelona, Bayern Munich, Bayer Leverkusen dhe Colo Colo.

Vidal do të luajë kështu për herë të parë në Brazil, ndërsa ka firmosur një kontratë deri në dhjetorin e vitit 2023. Atje mesfushori do të mbajë numrin 32.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency