Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Vllaznia rinovon me Esat Malën, 25-vjeçari pjesë e “kuqebluve” edhe sezonin e ardhshëm

Esat Mala do të jetë pjesë e skuadrës së Vllaznisë edhe sezonin e ardhshëm.

Këtë lajm e ka bërë publik klubi shkodran përmes rrjeteve sociale, ku bën me dije se kanë rinovuar kontratën me mesfushorin 25-vjeçar për një vit.

Lexo edhe:

“KF Vllaznia bën të ditur se ka arritur marrëveshjen për rinovimin e kontratës edhe për një sezon tjetër me futbollistin Esat Mala”-shkruhet në postimin e Vllaznisë.

Mala u bashkua me “kuqeblutë” në verën e 2022, ndërsa në fund të këtij muaji kontrata e tij me Vllanzinë përfundonte, megjithatë palët vendosën që të zgjasnin bashkëpunimin edhe për një sezon tjetër.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...