Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Zyrtare/ Vllaznia rinovon me liderin e mbrojtjes

Rinovim te Vllaznia. Klubi shkodran ka zgjatur me një tjetër vit bashkëpunimin me qendërmbrojtës Milos Stojanovic.

27-vjeçari serb firmosi me shkodranët gjatë verës së kaluar, teksa gjatë këtij sezoni ka qenë një garanci në prapavijë.

KF Vllaznia bën të ditur se ka arritur marrëveshjen për rinovimin e kontratës edhe për një sezon tjetër me futbollistin Milos Stojanovic”, lexohet në komunikatën e klubit.

Lexo edhe:

Vllaznia është skuadra e tretë shqiptare e mbrojtësit, i cili më parë ka luajtur me Bylisin dhe Kastriotin.

Djemtë e Thomas Brdaric nuk arritën të thyenin Egnatian në “Air Albania”, duke mos mundur të siguronin një biletë në finalen e madhe për titullin kampion.

Kuqeblutë do të ndeshen të premten (19:00) me Skënderbeun në stadiumin kombëtar, sfidë që vlen për vendin e tretë/katërt në Superiore.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...