Abissnet Superiore

Zyrtare, Vllaznia zëvendëson Eni Imamin me ish-mbrojtësin e Rennes dhe Werder Bremen!

Vllaznia e gjen shpejt zëvendësuesin e Eni Imamit. Skuadra shkodrane ka prezantuar zyrtarisht qëndërmbrojtësin Fallou Diagne i cili ka firmosur për 1 vit me shkodranët. Diagne i cili stërvitjej prej ditësh me Vllazninë ka një eksperiencë të madhe mbi supe pasi shtatlarti senegalez në karrierën e tij ka luajtur me Rennes e Metz  në Francë e Werder Bremen në Gjermani madje ka arritur të shënojë dhe 6 gola në ligën e parë franceze dhe dy në Bundesliga. Rennes dhe Werder Bremen kanë shpenzuar nga 1,5 milionë euro për të blerë kartonin e tij, ndërkohë që problemi i vetëm i Diagne është që nuk luan një ndeshje zyrtare që nga 30 nëntori i 2019-ës, kur ishte pjesë e Konyaspor në Superligën turke. Ka qenë vetë Vllaznia që ka zyrtarizuar afrimin e 31-vjeçarit afrikan.
“Mbrojtësi Fallou Diagne nga sot është pjesë e KF Vllaznia. Mbrojtësi senegelaz me nënshtetësi franceze ka firmosur një kontratë me klubin tonë dhe do të jetë pjesë e tij për sezonin e ardhshëm futbollistik. Ne shpresojmë që përvoja e jashtëzakonshme që ai ka fituar gjatë karrierës së tij, të vihet në shërbim të skuadrës tonë, për arritjen e objektivave që ajo do të ketë në sezonin e ri.
Mirë se erdhe Fallou Diagne!”, lexohet në postimin e klubit shkodran.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency