IPKO Superliga

Zyrtare/ Ylli Shameti transferohet në kampionatin kosovar

Pas Ardian Cuculit, që e mbylli me Kukësin dhe zgjodhi të vazhdojë karrierën në kampionatin kosovar me Dritën, edhe ish kapiteni i verilindorëve, Ylli Shameti ka zgjedhur IPKO Superligën të paktën për sezonin e ardhshëm.

Në orët e fundit të merkatos në Kosovë, qendërmbrojtësi gjirokastrit ka firmosur një kontratë një vjeçare me skuadrën e Gjilanit dhe do të vihet nën urdhrat e trajnerit vlonjat Gentian Mezani, i cili drejton këtë ekip që prej fillimit të vitit.

Ylli Shameti shkon në Gjilan pas një karriere mjaft të pasur në Superligën shqiptare, ku ka veshur fanellën e Luftëtarit, Besës, etj., ndërsa 6 sezonet e fundit ka qenë pjesë e Kukësit, me të cilin ka fituar edhe një titull kampion.

Sezonin që lamë pas, Shameti dhe Cuculi formonin dyshen e qendrës së mbrojtjes së skuadrës verilindore, ndërsa këtë sezon në IPKO Superliga do të jenë rivalë jo vetëm në kampionat, por edhe në qytet, pasi do të luajnë të dy në Gjilan, por me skuadra të ndryshme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency