La Liga

Zyrtare/ Zidane kthehet te Reali, ja kur pritet prezantimi

Tashmë është zyrtare. Zinedine Zidane ka vendosur të kthehet te Reali i Madridit, klub të cilin e la verën e kaluar, pasi arriti të triumfojë 3 sezone radhazi në Ligën e Kampionëve.

Skuadra madrilene po kalon një moment tejet të vështirë, pasi javën e kaluar pësoi 3 humbje radhazi në “Santiago Bernabeu”, që e nxorën nga pretendimet për të fituar në të tre kompeticionet ku merrte pjesë.

Pikërisht për këtë arsye, presidenti Florentino Perez vendosi të shkarkojë edhe trajnerin e dytë sezonal, Santiago Solarin, ndërsa përdori të gjithë armët e mundshme, për të bindur francezin të rikthehej në stolin e Realit.

Klubi madrilen ka njoftuar se në orën 20:00, tekniku Zinedine Zidane do të dalë në një konferencë për shtyp në krah të presidentin Florentino Perez, për të njoftuar edhe arritjen e marrëveshjes për rikthimin te klubi kryeqytetas.

Pritet me mjaft interes të mësohen detajet e marrëveshjes së re mes Zinedine Zidane dhe Florentino Perez, ashtu si edhe premtimet e merkatos, që bosi madrilen mund t’i ketë dhënë trajnerin francez.

Vlen të theksohet se këtë sezon Reali është eliminuar nga Champions League dhe Kupa e Mbretit, ndërsa është jashtë luftës për titullin kampion të Spanjës dhe objektivi i vetëm i Zidane është renditja në katërshen e parë dhe përgatitja për sezonin e ri.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency