Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Zyrtarizim i veçantë, “Princi” nuk largohet nga kryeqyteti (VIDEO)

Kevin Prince Boateng do qëndrojë edhe një vit në kryeqytetin gjerman. Mesfushori ofensiv ka rinovuar deri në vitin 2023 kontratën me Hertha Berlin, që evitoi dështimin total dhe rënien nga Bundesliga pas triumfit në duelet “play-off” kundër Hamburger.

35-vjeçari ganez zhvilloi 19 ndeshje sezonin e kaluar me Hertha-n, duke mos gjetur golin në asnjë prej tyre. Drejtuesit e klubit gjerman kanë zgjedhur një video të veçantë për të zyrtarizuar rinovimin me ish-lojtarin e Milanit.

Akoma i uritur”, lexohet në videon ku Boateng shfaqet duke përgatitur ushqim në një “Fast Food”. Hertha ka ambicie të mëdha sezonin e ardhshëm.

Kulaifikimi në kompeticionet europiane është objektivi i klubit të njohur gjerman, dhe “Princi” është gati të japë kontributin e tij për të ndihmuar shokët e skuadrën në arritjen e qëllimit.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...