Futboll

Zyrtarizohen datat e Katar 2022, Botërori më i shkurtër në histori dhe 4 ndeshje në ditë!

Në verën futbollistike më të çuditshme në histori, ka marrë formë edhe botërori më i çuditshëm dhe ai më i kontestuar. FIFA zyrtarizoi kalendarin për Katar 2022, i pari turne i këtij lloji që do të luhet në kohë dimri, dhe do të marrë jetë nga 21 Nëntori deri në 18 Dhjetor me finalen e madhe.

Ai i Katarit do të jetë edicioni më i shkurtër që prej vitit 1978, por asokohe në Argjentinë ishin 16 skuadra, gjysma krahasuar me botërorin në mes të shkretëtirës. Nga 21 nëntori i 2022 do të luhet çdo ditë me nga 4 ndeshje deri në datën 2 dhjetor kur edhe do të relaksohen disi ekipet e mbijetuara të turneut.

Të çudishme sa zgjedhja e botërorit, edhe oraret e sfidave. Me orën shqiptare, ndeshjet do të jenë në 11:00, kohë kur do luhet edhe sfida inauguruese, në 14:00, në 17:00 dhe në orën 20:00. Praktikisht zyrat dhe fabrikat e gjysmës së botës, do të duhet të pajisen me ekrane të mëdhenj, e të lehtësojnë disi punonjësit nga oraret, për botërorin.

Ndeshja e parë do të luhet në Al Bajt Stadium dhe finalja e madhe që do të vendosë kampionen e botës në 2022, do të jetë në Luzail Stedium.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency