Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Zyrtarizohet te AEK-u i Athinës, Strakosha: Nga sot nuk ka më fjalë, vetëm punë!

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens.

Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale, ku ndër të tjera bën me dije se kanë firmosur deri në verën e 2029-ës me portierin e kombëtares shqiptare të futbollit.

Lexo edhe:

“AEK njofton blerjen e Thomas Strakoshas. Portieri shqiptar ka nënshkruar kontratë bashkëpunimi me ekipin tonë deri në qershor të vitit 2029.

Thomas Strakosa ka lindur më 19 mars 1995. Ai ka luajtur për Lazio, Salernitana dhe Brentford.

Portieri 29-vjeçar ka bërë deklaratat e para si lojtar i AEK-ut:Jam shumë i lumtur që ka përfunduar transferimi im te AEK. Mezi pres të filloj stërvitjen dhe të vihem në dispozicion të trajnerit tim. Nga sot nuk ka më fjalë, vetëm punë’”-shkruhet në zyrtarizimin e Strakoshës.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...