Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Puig zyrtarizohet te Los Angeles Galaxy, ja çfarë përfiton Barcelona

Transferimi i Riqui Puig te Los Angeles Galaxy tashmë është zyrtar. Lojtari i rritur në akademinë e Barcelonë ka nënshkruar për tri sezone me ekipin kalifornian dhe do ta bëjë këtë me një status “ylli”. Barça nuk do të përfitojë para për transferimin, por rezervon të drejtën për të riblerë lojtarin në fund të çdo sezoni, si dhe 50% të shumë në rast të shitjes në të ardhshmen.

MLS i lejon çdo skuadre vetëm tre futbollistë me një rrogë të veçantë dhe Riqui do të jetë njëri prej tyre, së bashku me meksikanin Chicharito Hernández dhe ish-lojtarin brazilian të Bayernit dhe Juventusit, Douglas Costa.

Largimi i Riqui Puig zgjidh vetëm një nga problemet e shumta që kanë katalanasit për federimin e afrimeve të reja.

Riqui Puig është aktivizuar në 62 ndeshje me ekipin e parë të Barcelonës, ka shënuar dy gola dhe ka dhënë tri asistime.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...