Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Zyrtarizohet te PSG, Sanchez: Bëra zgjedhjen e duhur!

Renato Sanchez ka firmosur për pesë vite me klubin e Paris Saint-Germain. Portugezi është zyrtarizuar nga klubi francez përmes postimit në rrjetet sociale, ku zbulohet edhe për sa vite kanë nënshkruar palët.

Kështu mesfushori 24-vjeçar i dha fund “telenovelës” së kësaj vere, ku u përfol shumë edhe për kalimin e mundshëm të tij te Milan, me italianët që ishin seriozisht në garë për Sanchez.

Duke folur për kanalin e klubit parizien pas zyrtarizimit, portugezi theksoi: “Ishin ditë intensive për mua dhe familjen time, por jam i sigurt se bëra zgjedhjen e duhur”.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...